FAQ (časté otázky)

Čo je hlavný prínos systému IQRC?

Úspora nákladov na kúrenie. Bežne je možné počítať s úsporou cca. 20%. Samozrejme na to vplýva veľa ďalších faktorov. Z doterajších inštalácií IQRC vychádza rozsah úspor 15-30%.

Pre koho je systém IQRC určený? 

Systém je vďaka svojej kapacite ideálny pre veľké budovy, napr. školy, hotely, kancelárie, priemyselné budovy a pod. Samozrejme bude fungovať aj v rodinnom dome. Dokáže ovládať termostatické ventily teplovodného vykurovania, ale aj spínať elektrické radiátory, rohože, fúkače... IQRC je bezdrôtová regulácia kúrenia, zabezpečí ovládanie kúrenia na diaľku cez internet.

Akú veľkú budovu je možné vybaviť systémom IQRC?

Teoreticky akúkoľvek budovu s teplovodným vykurovaním, na jednu centrálnu jednotku 660 zariadení...  

Čím je systém užitočný?

Systém umožní vykurovať priestory nezávisle a individuálne - dve miestnosti vedľa seba môžu mať úplne odlišný časovo teplotný režim... Tým šetrí náklady na vykurovanie.

Ako ovládam systém?

Systém je riadený centrálne z riadiacej jednotky, kde je uložený program vykurovania pre každú zónu - miestnosť. Ak je potrebná zmena, je možná cez PC a softvér, alebo priamo cez regulačnú jednotku - bezdrôtový termostat. Samozrejme aj diaľkovo cez internet - potrebná je pevná IP adresa, alebo DDNS.

Ako mi systém uľahčuje prácu?

Systém IQRC eliminuje ľudský faktor - pri odchode z miestnosti málokto zníži teplotu pomocou manuálnej termostatickej hlavice, alebo termostatu. Umožňuje zároveň užívateľom získať dokonalý prehľad o teplotách v jednotlivých miestnostiach, o aktuálnom stave systému a pod. 

Čo je zónová regulácia vykurovania?

Regulácia vykurovania každej zóny individuálne, čiže Individuálny program vykurovania pre jednotlivé miestnosti tak, aby nastavenie systému v jednotlivých denných časových úsekoch zohľadňovalo potreby užívateľov objektu. 

Aké sú náklady na dodávku systému?

Systém je dodávaný na mieru konkrétnej budovy, ponuku vypracúvame pre každú budovu samostatne. Vzhľadom na variabilitu budov je potrebné presne navrhnúť pokrytie budovy signálom pri dodržaní kapacitných možností a zároveň riešiť regulačnú časť.

Čo je potrebné na vypracovanie ponuky?

Na začiatok pôdorys budovy s popisom využitia miestností (trieda, izba a pod.) a so zakresleným počtom radiátorov v jednotlivých miestnostiach. Najjednoduchšie - požiarny evakuačný plán a dopísaný počet radiátorov v každej miestnosti.

Čo znamená "inštalácia, nevyžadujúca veľké stavebné úpravy"?

Porovnanie inštalácie nášho bezdrôtového systému a drôtových systémov... V prípade IQRC to znamená príprava 230V pre bezdrôtové termostaty - regulačné jednotky, ktoré potrebujú napájanie (lišta, alebo drážka v stene, otvor pre krabicu) a kúrenárska časť - výmena ventilov, ak už nie sú termostatické.

Čo systém IQRC nerieši?

Náš systém "nezakúri", ak je nedostatočná teplota vyhrievacej vody, prípadne zlé hydraulické vyregulovanie systému.